Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Щодо електропостачання машинних відділень ліфта

  • 26 липня 2013
  • 28

Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України підготовлено роз’яснення [Щодо електропостачання машинних відділень ліфта].

Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України підготовлено роз’яснення [Щодо електропостачання машинних відділень ліфта] від 14.06.2013.

Так, Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, об’єднань власників житла та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Під терміном об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі — ОСББ) Закон розуміє юридичну особу, створену власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна, до якого відносяться в тому числі ліфти і кабель електричного живлення ліфта.

При цьому стаття 18 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» встановлює імперативну норму, що об’єднання відповідно до цього Закону та статуту зобов’язане забезпечувати належний санітарний, протипожежний і технічний стан неподільного та загального майна, що не належить членам об’єднання, а відповідно до статті 4 цього Закону об’єднання може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами.

Відповідно до пункту 1.6 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1143/13017, із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 № 91, від 16.11.2012 № 905 (далі — ПТЕЕС), у разі економічної недоцільності створення електротехнічної служби (відділу, групи) у споживача, який має електроустановки II та III категорій з надійності електропостачання на напругу до 1 кВ (до таких належать електроустановки ОСББ), електроустановки споживача передаються за договором на обслуговування спеціалізованій організації.

Згідно з пунктом 3.1 ПТЕЕС спеціалізована організація — суб’єкт господарської діяльності, який проводить роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, визначені Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 107.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати