-

Безпечні умови організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу

27 липня 2013
1123
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство освіти і науки України підготувало лист «Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу».

Міністерство освіти і науки України підготувало лист «Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу» від 18.07.2013 № 1/9-503.

Цей лист адресовано Міністерству освіти і науки, молоді та АР Крим, управлінню (департаментам) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Інститутам післядипломної педагогічної освіти.

Так, Інструктивно-методичні матеріали «Створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу» розроблено відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону праці».

Державна політика з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в галузі освіти базується на ряді принципів, з яких основними є пріоритет життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу, повна відповідальність роботодавця, власника або уповноваженого ним органу, керівника загальноосвітнього навчального закладу (далі — навчального закладу) за створення належних, безпечних і здорових умов праці і навчання, запобігання нещасних випадків та професійних захворювань.

Безпечні умови навчання і праці створюються відповідним середовищем, що сприяє зміцненню здоров’я, збереженню життя і не спричиняє травмування учасників навчально-виховного процесу.

Зазначені Інструктивно-методичні матеріали (додаток до листа) містять такі розділи:

  • Загальні положення;
  • Основні вимоги безпеки під час навчально-виховного процесу;
  • Організація та безпечне проведення навчально-виховної роботи з учнями у групі продовженого дня:

-        Вимоги щодо організації навчально-виховного процесу;

-        Вимоги до організації суспільно корисної праці та робіт з самообслуговування учнів;

-        Вимоги до забезпечення учнів групи продовженого дня питною водою і харчуванням;

-        Вимоги до організації та безпечного проведення екскурсій, походів, практичної діяльності в довкіллі;

-        Планування роботи вихователя групи продовженого дня з питань безпеки життєдіяльності;

-        Порядок проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності в групі продовженого дня.

Зазначені матеріали буде розміщено на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки www.mon.gov.ua, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www.iitzo.gov.ua та надруковано у фахових журналах.

logo