Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Посилено контроль за безпекою гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічних явищ

  • 7 серпня 2013
  • 38

Для недопущення аварій на підприємствах вугільної промисловості видано наказ «Про посилення безпеки гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічних явищ» від 10.06.2013 № 345/88.

У зв’язку з аваріями, що стались з початку 2013 року на підприємствах вугільної галузі внаслідок проявів газодинамічних явищ (ГДЯ), з метою недопущення подібних аварій та посилення безпеки гірничих робіт на небезпечних та схильних до газодинамічних явищ пластах, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України видали спільний наказ «Про посилення безпеки гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічних явищ» від 10.06.2013 № 345/88.

Так, керівникам державних вугледобувних підприємств та об’єднань, що належать до сфери управління Міненерговугілля, зокрема, необхідно:

  • до виробок, що проводяться на пластах, схильних до ГДЯ, за відсутності вичерпних даних прогнозу гірничо-геологічних умов відпрацювання вугільних пластів, висувати вимоги як до виробок, що проводяться на особливо викидонебезпечних пластах;
  • при проведенні гірничих виробок на пластах, схильних до ГДЯ, комбайновим способом з метою розвідки непрогнозованих геологічних порушень, здійснювати буріння розвідувальних свердловин (що випереджають), параметри яких погоджувати з відповідним провідним науково-дослідним інститутом з безпеки робіт у гірничій промисловості, або виконання геофізичних досліджень (шахтні сейсморозвідка, електророзвідка, ехолокація та ін.);
  • до 01.10.2013 забезпечити одночасне застосовування двох способів прогнозу викидонебезпеки пластів при проведенні гірничих виробок на пластах, схильних до ГДЯ, комбайновим способом:

-          сейсмоакустичного прогнозу викидонебезпеки з використанням апаратури АПСС1, ЗУА або інших, які мають відповідну дозвільну документацію;

-          прогнозу викидонебезпеки за початковою швидкістю газовиділення або за сорбційними показниками вугілля чи інших, які відповідають вимогам нормативних документів та мають відповідну дозвільну документацію.

(при неможливості виконання цих вимог з 01.10.2013 проведення виробок здійснювати буропідривним способом у режимі струсного підривання або за допомогою дистанційного керування машинами та механізмами згідно з додатком 9 до Інструкції з безпечного ведення робіт на пластах, небезпечних за раптовими викидами вугілля, породи та газу; НПАОП 10.0-5.25-89);

  • проведення всіх гірничих виробок на пластах, схильних до ГДЯ, здійснювати відповідно до противикидних заходів, погоджених з відповідним провідним науково-дослідним інститутом з безпеки робіт у гірничій промисловості.

Вимоги цього наказу рекомендовано до виконання керівникам вугледобувних підприємств недержавної форми власності, які здійснюють гірничі роботи на пластах, небезпечних за проявами ГДЯ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати