Посилено державний нагляд у сфері експлуатації сільгосптехніки

12 серпня 2013
55
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерством аграрної політики внесено зміни до низки наказів щодо здійснення держнагляду у сфері експлуатації та технічного стану сільськогосподарської техніки, самохідних шасі, машин та інших механізмів.

Наказом Мінагрополітики 27.06.2013 № 396 внесло зміни до низки наказів щодо здійснення держнагляду (контролю) Держсільгоспінспекцією та її територіальними органами у сфері експлуатації та технічного стану тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів.

Так, викладено у новій редакції Інструкцію з оформлення посадовими особами інспекцій державного технічного нагляду матеріалів про адміністративні правопорушення та приписів з питань, що належать до їх компетенції, затверджену наказом Мінагрополітики від 26.10.2009 № 755. Окремо прописано порядок накладення адміністративних стягнень у разі виявлення відповідного правопорушення.

Зокрема, від імені інспекції розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення мають право:

  • Головний державний інспектор сільського господарства України — штраф на громадян до 80 нмдг(1360 грн.) і на посадових осіб — до 100 нмдг (1700 грн.);
  • головні державні інспектори сільського господарства в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, їх заступники — штраф на громадян до 30 нмдг (510 грн.) і на посадових осіб — до 50 нмдг (850 грн.);
  • старші державні інспектори сільського господарства, державні інспектори сільського господарства — штраф на громадян до 10 нмдг (170 грн.) і на посадових осіб — до 20 нмдг (340 грн.).

Нагадаємо, що адміністративні стягнення може бути накладено не пізніше ніж через 2 місяці з дня вчинення правопорушення, а за триваючого правопорушення — не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення.

Також внесено зміни до Порядку роботи, пов’язаної з реєстрацією та зняттям з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого наказом Мінагрополітики від 22.11.2011 № 644, зокрема, стосовно реєстрації нових машин.

Нові машини, не зареєстровані інспекціями, реєструють після їх огляду державними інспекторами за місцем їх реєстрації. При цьому огляд спеціалістом з проведення обстеження машини на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації не проводиться. Місце огляду власник узгоджує з місцевим державним інспектором.

Якщо машина перебуває за межами району (міста), де проводять її реєстрацію (тимчасову реєстрацію), огляд машини здійснює державний інспектор у районі, в якому машина тимчасово перебуває.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 18.07.2013 за № 1209/23741, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

logo