Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Нова редакція Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах

  • 12 листопада 2013
  • 5709

У новій редакції Положення розширено перелік нещасних випадків, що підлягають розслідуванню.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 № 1365 викладено у новій редакції Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616.

Відтепер Положення встановлює єдиний порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися не лише з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, стажистами, аспірантами, а й клінічними ординаторами, докторантами (далі — учасники навчально-виховного процесу) під час навчально-виховного процесу, у т. ч. під час трудового та професійного навчання у навчальних закладах на території України. Вимоги Положення поширюються на дошкільні, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні, вищі навчальні заклади, заклади післядипломної освіти незалежно від форм власності й підпорядкування.

Читайте на сайті про охорону праці в навчальних закладах:

Читайте на порталі "Служби охорони праці" щодо нещасних випадків:

У новій редакції Положення розширено перелік нещасних випадків, що підлягають розслідуванню. Це нещасні випадки, що сталися:

  • під час прямування на заняття з одного корпусу навчального закладу до іншого пішки чи на транспорті, якщо це визначено навчальними, виробничими і науковими планами та розкладом занять;
  • під час роботи у шкільних лісництвах, на навчально-дослідних ділянках навчального закладу;
  • унаслідок вживання алкоголю, наркотичних або інших психотропних речовин, а також унаслідок їх дії (асфіксія, інсульт, зупинка серця тощо) за наявності медичного висновку, якщо нещасні випадки сталися під час проведення занять, інших заходів та робіт, зазначених в абзацах другому-дев’ятому пункту 5.

Нову редакція Положення доповнено такими вимогами: контроль за правильним і своєчасним розслідуванням і обліком нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу, а також виконанням заходів щодо усунення причин, що викликали нещасний випадок, здійснює відповідний орган управління освітою, засновник (власник), якому підпорядкований навчальний заклад. Громадський контроль здійснюють професійні спілки через своїх представників у навчальному закладі, а також уповноважені трудового колективу навчального закладу з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

Так, при розслідуванні нещасних випадків про кожний нещасний випадок, що трапився під час навчально-виховного процесу потерпілий або свідок нещасного випадку повинен повідомити безпосереднього керівника (учителя, вихователя, викладача, іншу особу, яка була присутня під час проведення заходів навчально-виховного процесу в навчальному закладі чи за його межами; раніше — безпосереднього керівника навчального закладу), який свою чергу, зокрема, зобов’язаний повідомити про те, що сталося, керівника навчального закладу та особу, на яку покладено відповідальність за охорону праці, безпеку життєдіяльності в навчальному закладі.

Відтепер один примірник акта Н-Н разом з матеріалами розслідування зберігається в архіві навчального закладу, органу управління освітою протягом 60 років (раніше — 55 років).

Також розширено перелік нещасних випадків, що підлягають спеціальному розслідуванню. Крім групових (одночасно з двома і більше потерпілими) та із смертельним наслідком спеціальному розслідуванню підлягають нещасні випадки:

  • що спричинили тяжкі наслідки (у тому числі інвалідність потерпілого);
  • випадки смерті учасників навчально-виховного процесу під час навчально-виховного процесу.

Змін зазнали і додатки до Положення. Так, у додатку 3 «Журнал реєстрації нещасних випадків, що сталися з учасниками навчально-виховного процесу» графу 9 «Примітка» замінено на «Підпис потерпілого (особи, що представляє його інтереси) в отриманні
акта Н-Н».

Крім того, нову редакцію Положення доповнено новими додатками:

  • Журнал реєстрації мікротравм, що сталися з учасниками навчально-виховного процесу (нещасні випадки, що трапилися з учасниками навчально-виховного процесу і не спричинили втрату здоров’я, наслідком яких є мікротравми, засвідчуються і реєструються медичним працівником навчального закладу в окремому журналі реєстрації мікротравм; такі нещасні випадки не беруться на облік навчальним закладом);
  • Зведений звіт про травматизм під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах за 20__ рік (форма НВ (зведена; річна), яку складають органи управління освітою на місцях і надсилають органам управління освітою вищого рівня).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 24.10.2013 за № 1809/24341, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати