Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Затверджено критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів

  • 13 грудня 2013
  • 132

Затверджено Критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та Перелік суб’єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини).

Відповідно до частини четвертої статті 24 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановою від 27.11.2013 № 874 затвердив Критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та Перелік суб’єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини).

Відтепер державні пожежно-рятувальні частини формуватимуться згідно з такими критеріями:

  • кількість жителів населеного пункту;
  • радіус обслуговування одним державним пожежно-рятувальним підрозділом (частиною);
  • нормативи прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) до місця виклику.

Так, нормативи прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику не мають перевищувати:

  • на території міст — 10 хв.;
  • у населених пунктах за межами міста — 20 хв.

З урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей та стану доріг нормативи прибуття можуть бути перевищені, але не більше ніж на 5 хв.

Радіус обслуговування одним державним пожежно-рятувальним підрозділом (частиною) визначається державними будівельними нормами. По дорогах загального користування радіус обслуговування не має перевищувати 3 км. Якщо в зоні виїзду підрозділу (частини) розміщуються промислові підприємства, радіус обслуговування залежно від категорії виробництва становить до 2 або 4 км.

Використання цих критеріїв дозволить визначити місце розташування пожежного депо для швидкого та ефективного реагування рятувальниками пожежних загонів.

Також затверджено Перелік господарських суб'єктів, де можуть утворюватися державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного населення. Зокрема, до Переліку ввійшли підприємства з високим ризиком техногенної та пожежної небезпеки, а також підприємства, які мають стратегічне значення для безпеки держави та економіки.

Цей нормативний акт покликаний захистити населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та вдосконалити управління у сфері пожежної безпеки.

Нагадаємо, що оперативно-рятувальна служба цивільного захисту працює в структурі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка відповідальна за ліквідацію надзвичайних ситуацій, пожежну та техногенну безпеку, діяльність аварійно-рятувальних служб, профілактику травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічну діяльність.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати