Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

До уваги організацій бюджетної сфери! Оформлення передплати періодичного видання за допомогою благодійного фонду

  • 16 грудня 2013
  • 37

Завдяки коштам благодійного фонду будь-яка організація бюджетної сфери може оформити передплату періодичних видань.

Через труднощі державного фінансування перед організаціями бюджетної сфери постає питання щодо пошуку його додаткових джерел, зокрема, передплати необхідних у роботі журналів.

Благодійні фонди можуть стати вагомим джерелом фінансування організацій (закладів, установ) бюджетної сфери. Наприклад, у галузі охорони здоров’я завдяки благодійним внескам пацієнтів, інших фізичних та юридичних осіб, лікарні та інші лікувальні заклади мають можливість поліпшити свої побутові умови, закупити обладнання, інструментарій.

Існує орієнтовна схема оформлення передплати періодичних видань шляхом використання коштів благодійного фонду. Розглянемо її на прикладі закладу охорони здоров’я, але вона дієва для будь-якої організації бюджетної сфери — закладів освіти, соціального захисту, культури, науки, спорту тощо.

Так, для оформлення передплати благодійник має зазначити цільове призначення коштів. Якщо благодійник не вказав, на які конкретні цілі будуть витрачені кошти, головний лікар розподіляє їх відповідно до першочергових потреб, пов’язаних з основною діяльністю закладу. Керівний орган благодійного фонду може самостійно оформити передплату фахових видань на власну адресу. Така схема працюватиме за однієї умови: якщо благодійний фонд та лікарня розташовані в одному місті чи області. В іншому разі територіальна віддаленість збільшить строк доставки примірників, внаслідок чого інформація може втратити свою актуальність.

Більш надійний та швидший спосіб одержання видання — підписання угоди між платником (благодійним фондом) та одержувачем передплати (лікарнею). Таким чином, відповідальність за своєчасне та оперативне отримання номерів журналу, доставку повністю ляже на передплатне агентство чи Укрпошту.

Благодійні внески у грошовій формі надаються виключно на добровільних засадах, готівкою та приймаються тільки через каси закладів охорони здоров’я. Їх обов’язково документально оформлюють і відображають у бухгалтерському обліку та звітності, аби в подальшому уникнути можливих звинувачень у корупції посадових осіб. Для регламентування отримання благодійної допомоги керівники закладів охорони здоров’я мають затвердити низку внутрішніх локальних документів.

Порядок здійснення благодійної діяльності в Україні регулюється Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 № 5073-VI. За порушення, пов’язані із нецільовим використанням благодійних внесків або ж із процедурою їх отримання, передбачено адміністративну відповідальність.

Докладніше про оформлення передплати  та про благодійні внески читайте у статтях "Благодійні внески в закладах охорони здоров'я" та "Оформлення передплати періодичного видання за допомогою благодійного фонду"

Не втрачайте свій шанс передплатити улюблене видання на 2014 рік!

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати