Міндоходів роз’яснило, що вартість неповерненого спецодягу є додатковим благом

23 грудня 2013
82
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Лист Міністерства доходів і зборів України «Щодо заповнення податкового розрахунку ф. 1ДФ» від 18.09.2013 № 11298/6/99-99-17-02-01-15

У листі розглянуто питання щодо відображення отриманих аліментів та спецодягу у формі № 1ДФт та оподаткування ПДФО.

Так, аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за згодою сторін, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «140».

Відповідно до підпункту 165.1.14 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених відповідно з Сімейним кодексом України, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

У податковому розрахунку за формою № 1ДФ видача спеціального одягу відображається за ознакою доходу «136». Проте якщо працівник, якому було видано спецодяг, звільняється й не повертає спеціальний одяг, граничний строк використання якого ще не минув, вартість такого одягу вважається додатковим благом платника податку та після застосування підвищувального коефіцієнта (пп. 164.2.17 ПКУ) включається в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку. У податковому розрахунку за формою № 1ДФ вартість такого неповерненого спецодягу відображається за ознакою доходу «126».

Також згідно з підпунктом 165.1.9 пункту 165 ПКУ у склад загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається вартість безплатного лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів, газованої солоної води, миючих та знешкоджувальних засобів, а також спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

logo