Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Міндоходів роз’яснило, що вартість неповерненого спецодягу є додатковим благом

  • 23 грудня 2013
  • 55

Лист Міністерства доходів і зборів України «Щодо заповнення податкового розрахунку ф. 1ДФ» від 18.09.2013 № 11298/6/99-99-17-02-01-15

У листі розглянуто питання щодо відображення отриманих аліментів та спецодягу у формі № 1ДФт та оподаткування ПДФО.

Так, аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за згодою сторін, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «140».

Відповідно до підпункту 165.1.14 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених відповідно з Сімейним кодексом України, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

У податковому розрахунку за формою № 1ДФ видача спеціального одягу відображається за ознакою доходу «136». Проте якщо працівник, якому було видано спецодяг, звільняється й не повертає спеціальний одяг, граничний строк використання якого ще не минув, вартість такого одягу вважається додатковим благом платника податку та після застосування підвищувального коефіцієнта (пп. 164.2.17 ПКУ) включається в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку. У податковому розрахунку за формою № 1ДФ вартість такого неповерненого спецодягу відображається за ознакою доходу «126».

Також згідно з підпунктом 165.1.9 пункту 165 ПКУ у склад загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається вартість безплатного лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів, газованої солоної води, миючих та знешкоджувальних засобів, а також спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати