Затверджено Методику розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля

30 грудня 2013
97
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 29.11.2013 № 1040 затвердило Методику розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля.

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 29.11.2013 № 1040 затвердило Методику розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля.

Ця Методика встановлює єдиний порядок проведення розрахунків розподілу рівнів електромагнітного поля референс-центрами електромагнітних полів та інших фізичних факторів.

Для розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля застосовуються Методика та методичні вказівки, визначені в пункті 1.6.12 глави 1.6 розділу 1 Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом МОЗ від 01.08.1996 № 239.

Методика вміщує таблицю, за якою визначаються граничнодопустимі рівні електромагнітного поля, які створюють радіостанції (безперервне випромінювання, амплітудна або кутова модуляція).

Також в ній наведені формули: визначення граничнодопустимих рівнів ЕМП, які створюють телевізійні і радіостанції в діапазоні частот від 48 до 1000 МГц; розрахунку електричної складової електромагнітного поля, що створюється кожною з антен; розрахунку густини потоку енергії, що створює антена.

Методика містить вимоги, яким має відповідати напруженість ЕМП, що створюється всіма джерелами на межі санітарно-захисної зони в залежності від зміни радіочастотного діапазону.

Розрахунки розподілу рівнів електромагнітного поля оформлюються відповідно до пункту 4 Порядку видачі дозволу на проведення діагностичних, експериментальних, випробувальних, вимірювальних робіт на підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких пов'язана з використанням джерел неіонізуючого випромінювання, затвердженого постановою КМУ від 1.10.2013 № 761.

За результатами розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля референс-центри електромагнітних полів та інших фізичних факторів надають рекомендації щодо зміни технічної конфігурації радіотехнічного об’єкта з метою приведення електромагнітної ситуації на прилеглій території у відповідність до вимог Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом МОЗ від 01.08.1996 № 239

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування

logo