-

Чи залишаються трудові книжки

28 грудня 2015
74
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту Трудового кодексу України до другого читання. Головна дискусія виникла навколо пропозицій групи народних депутатів виключити зі статті 51 обов’язкове надання трудової книжки

Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту Трудового кодексу України до другого читання, у ході якого відхилили пропозицію розширити встановлення випробувального строку для неповнолітніх працівників та випускників профтехучилищ і вузів, які вперше приймаються на роботу, а також переможців конкурсу на вакантну посаду.

Звичайно, головна дискусія засідання виникла навколо пропозицій групи народних депутатів виключити зі статті 51 обов’язкове надання трудової книжки.

За словами заступника Голови робочої групи Сергія Українця, це означало би повне вилучення з ділового обороту на підприємствах такого важливого документу як Трудова книжка.

Робоча група відхилила цю поправку, оскільки без запровадження державного електронного реєстру даних про кожного працівника, якого зараз ще немає, і на створення якого потребується біля 2-3 років, вилучення трудових книжок може призвести до порушення прав працівників.

У ході засідання прийняли ще низку не менш важливих рішень:

  • якщо трудовий договір визнано недійсним, роботодавець повинен звільняти працівника за скороченням, що для останнього є більш вигідною підставою звільнення;
  • визнання недійсним трудового договору, або окремих його умов не звільніє роботодавця від обов’язку провести усі необхідні виплати працівнику за час фактичного виконання ним роботи;
  • у разі відмови роботодавця надати працівнику роботу відповідно до укладеного трудового договору, працівник має право на визнання трудових відносин такими, що виникли саме з дня, визначеного трудовим договором, зі стягненням заробітної плати у розрахунку тарифної ставки окладу до дня початку роботи (тобто, якщо людину прийняли на роботу, а роботи не дають — це не провина працівника).
logo