text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Чи залишаються трудові книжки

  • 28 грудня 2015
  • 54

Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту Трудового кодексу України до другого читання. Головна дискусія виникла навколо пропозицій групи народних депутатів виключити зі статті 51 обов’язкове надання трудової книжки

Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту Трудового кодексу України до другого читання, у ході якого відхилили пропозицію розширити встановлення випробувального строку для неповнолітніх працівників та випускників профтехучилищ і вузів, які вперше приймаються на роботу, а також переможців конкурсу на вакантну посаду.

Звичайно, головна дискусія засідання виникла навколо пропозицій групи народних депутатів виключити зі статті 51 обов’язкове надання трудової книжки.

За словами заступника Голови робочої групи Сергія Українця, це означало би повне вилучення з ділового обороту на підприємствах такого важливого документу як Трудова книжка.

Робоча група відхилила цю поправку, оскільки без запровадження державного електронного реєстру даних про кожного працівника, якого зараз ще немає, і на створення якого потребується біля 2-3 років, вилучення трудових книжок може призвести до порушення прав працівників.

У ході засідання прийняли ще низку не менш важливих рішень:

  • якщо трудовий договір визнано недійсним, роботодавець повинен звільняти працівника за скороченням, що для останнього є більш вигідною підставою звільнення;
  • визнання недійсним трудового договору, або окремих його умов не звільніє роботодавця від обов’язку провести усі необхідні виплати працівнику за час фактичного виконання ним роботи;
  • у разі відмови роботодавця надати працівнику роботу відповідно до укладеного трудового договору, працівник має право на визнання трудових відносин такими, що виникли саме з дня, визначеного трудовим договором, зі стягненням заробітної плати у розрахунку тарифної ставки окладу до дня початку роботи (тобто, якщо людину прийняли на роботу, а роботи не дають — це не провина працівника).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся