Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Щодо отримання іноземною компанією дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну

  • 9 січня 2014
  • 41

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Так, згідно з частиною 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов’язань на постачання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 7 Порядку дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 до Порядку, видається територіальним органом Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Крім того, відповідно до пункту 2 статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» видача документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами (територіальними органами Держгірпромнагляду України) здійснюється за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки вітчизняним виробникам або постачальникам здійснюється відповідно до вимог Порядку територіальними органами Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки безпосередньо іноземним виробникам або постачальникам чинним законодавством не передбачено.

За одержанням дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (від свого імені, через дозвільний центр) до територіального органу Держгірпромнагляду України (за місцем державної реєстрації) може звернутись виробник або постачальник, який зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та має код платника податків згідно з ЄДРПОУ, код виду економічної діяльності згідно з КВЕД (відповідно до вимог додатку 1 до Порядку).

 Джерело: www.dnop.gov.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати