Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Як діяти, якщо на підприємстві виникла бійка між працівниками

  • 10 січня 2014
  • 2242

Непорозуміння між працівниками можуть виникнути у будь-якому колективі,  форми виявлення неприязні також бувають різні. Але коли непорозуміння переростають у «кулачні» вияснення стосунків на робочому місці, на підприємстві не знають як правильно діяти у цій ситуації.

Непорозуміння між працівниками можуть виникнути у будь-якому колективі, та форми виявлення неприязні бувають різні. Але коли непорозуміння переростають у «кулачні» вияснення стосунків на робочому місці, на підприємстві не знають як правильно діяти у цій ситуації.

Отже, якщо між працівниками виникла бійка, перш за все необхідно надати невідкладну допомогу потерпілому (за потреби забезпечити його доставку до лікувально-профілактичного закладу) та викликати міліцію. Невиклик міліції чи швидкої медичної допомоги залежно від наслідків можуть кваліфікуватись як кримінально карані діяння. Другий крок — зафіксувати обставини конфлікту у доповідній записці та зареєструвати її у реєстраційній формі підприємства, передбаченій для внутрішніх документів. Винуватці конфлікту мають надати письмові пояснення. У разі відмови від надання письмових пояснень слід скласти відповідний акт.

І тут постає чи не найголовніше питання: чи підпадає бійка під категорію нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом? Кваліфікація буде залежати від обставин.

Нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом, і складається акт за формою Н-1, якщо визначено заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування. Але якщо потерпілий та інша особа з’ясовували особисті стосунки невиробничого характеру, що підтверджено висновком компетентних органів, то розслідування проводитиметься відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Працівники, що вчинили бійку, порушили трудову дисципліну на підприємстві. Відповідно до них може бути застосована дисциплінарна відповідальність у формі догани або звільнення (ст. 147 КЗпП), а також адміністративна чи кримінальна відповідальність.

 Покроковий алгоритм дій керівництва на підприємстві у разі бійки між працівниками зі зразками необхідних документів читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №12/2013.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати