Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Нещасні випадки, пов’язані з протиправними діями сторонніх осіб

  • 13 січня 2014
  • 139

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Розслідування нещасних випадків, що стались у процесі виконання працівником трудових обов’язків, внаслідок яких йому були нанесені тілесні ушкодження, проводиться згідно з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Тілесні ушкодження іншою особою можуть бути заподіяні внаслідок конфлікту або злочину. Аналізуючи конфлікт, слід враховувати його соціальну природу і психологічні наслідки. Дії, що супроводжуються заподіянням тілесних ушкоджень та викликані корисними мотивами, особистими неприязними стосунками, неправильними діями потерпілих тощо, кваліфікуються згідно з Кримінальним кодексом України та можуть бути кваліфіковані як хуліганство лише у разі, коли вони одночасно були поєднані з грубим порушенням громадського порядку і виражали явну неповагу до суспільства.

Порядок розслідування нещасних випадків, що сталися, наприклад, під час перебування у громадських місцях, виконання робіт у домашньому господарстві тощо, визначає Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Випадки з’ясування стосунків між співробітниками та порушення етики поведінки службовими особами можуть розслідуватись шляхом службового розслідування.

Під час проведення службового розслідування за рішенням суб’єкта призначення або керівника державного органу до роботи комісії можуть залучатися відповідні фахівці. Строк проведення службового розслідування не може перевищувати двох місяців.

У журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №12/2013 читайте повну версію статті, а також ознайомтеся із переліком основних нормативних документів, які визначають порядок проведення службового розслідування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати