Спецвзуття чи капці?

28 січня 2014
49
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Трапляються випадки, коли працівник за станом здоров’я не може носити спецвзуття. Так сталося із слюсарем колійних машин і механізмів залізничного транспорту. Він приніс на підприємство медичну довідку з рекомендацією носити м’яке взуття.

Трапляються випадки, коли працівник за станом здоров’я не може носити спецвзуття. Так сталося із слюсарем колійних машин і механізмів залізничного транспорту. Він приніс на підприємство медичну довідку з рекомендацією носити м’яке взуття.

Відповідно до пункту 53 Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам залізничного транспорту України затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 21.01.2004 № 12, слюсар з ремонту колійних машин і механізмів повинен носити кирзові чоботи, а взимку — чоботи кирзові утеплені.

Чи може працівник працювати у своєму взутті? Адже відповідно до законодавства працівник зобов’язаний користуватися наданими засобами індивідуального захисту, а роботодавець не повинен допускати до роботи працівників без ЗІЗ.

Відповідь на це запитання читайте у консультації експерта «Працівник за довідкою медичного закладу не може носити спецвзуття: як діяти?» у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №1/2014.

logo