Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Посилено нормативну базу щодо захисту медпрацівників від зараження ВІЛ-інфекцією при виконанні професійних обов’язків

  • 31 січня 2014
  • 345

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 05.11.2014 № 955 затверджено нормативно-правові акти щодо захисту від зараження ВІЛ-інфекцією при виконанні професійних обов’язків.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 05.11.2014 № 955 затверджено нормативно-правові акти щодо захисту від зараження ВІЛ-інфекцією при виконанні професійних обов’язків, до яких увійшли:

  • Перелік та нормативи застосування засобів індивідуального захисту працівниками, які проводять діагностичні дослідження на ВІЛ-інфекцію, надають медичну допомогу та соціальні послуги людям, які живуть з ВІЛ, або контактують з кров’ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами.

Так, під час маніпуляцій, які супроводжуються порушенням цілісності шкіри і слизових оболонок, розтину трупів, проведення лабораторних досліджень, оброблення інструментарію і білизни, прибирання приміщень тощо медичні працівники та інший персонал повинні користуватися засобами індивідуального захисту (ЗІЗ).

Кількість цих засобів визначається, виходячи з добової норми на одного працівника, у кількості не меншій ніж:

- хірургічний халат — 1;

- гумові (латексні/неопренові) рукавички — з розрахунку 1 пара на 3 год. роботи;

- маски — 6;

- шапочка — 1;

- непромокальний фартух — 1;

- нарукавники — 2;

- окуляри — 1;

- захисний екран — 1.

  • Типова інструкція щодо порядку використання засобів індивідуального захисту працівниками, які проводять діагностичні дослідження на ВІЛ-інфекцію, надають медичну допомогу та соціальні послуги людям, які живуть з ВІЛ, або контактують з кров’ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами.

Відповідно  до інструкції керівники закладів охорони здоров’я повинні забезпечити медичних працівників та інший персонал ЗІЗ згідно зі встановленими нормативами, що підібрані відповідно до оцінки ступеня ризику і форми ймовірного контакту з кров’ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами.

  • Порядок проведення екстреної постконтактної профілактики ВІЛ-інфекції у працівників при виконанні професійних обов’язків.

Цей Порядок встановлює єдині вимоги до проведення екстреної постконтактної профілактики після випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків, з метою попередження розвитку ВІЛ-інфекції.

Дія Порядку поширюється на заклади охорони здоров’я усіх форм власності, персонал яких включено до Переліку категорій медичних працівників та інших осіб, які підлягають обов’язковому страхуванню на випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини під час виконання ними професійних обов’язків, а також на випадок настання у зв’язку з цим інвалідності або смерті від захворювань, зумовлених розвитком ВІЛ-інфекції, затвердженого постановою КМУ від 16.10.1998 № 1642.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 20.11.2013 за № 1978/24510, набрав чинності 10.12.2013.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати