Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні

  • 4 лютого 2014
  • 104

Наказом Міністерства Інфраструктури України від 05.12.2013 № 983 внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363.

Наказом Міністерства Інфраструктури України від 05.12.2013 № 983 внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363.

 У тексті Правил слово «вага» у всіх відмінках замінено словом «маса».

Відтепер основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил (раніше — також дорожні листи вантажного автомобіля).

Внесено зміни до розділу 1 «Терміни і поняття»: виключено поняття «дорожній лист», «подорожній лист», додано поняття «засіб пакетування», «піддон», викладено у новій редакції поняття «причіп», «перевізник».

Правила доповнено новим пунктом 8.15, згідно з яким вантаж має бути належним чином закріплений засобами кріплення (ременями, ланцями, розтяжками, тросами, розпірними перекладинами, якірними рейками (балками), сітками тощо) відповідно до національних стандартів щодо правил безпечного закріплення вантажів і засобів кріплення; кількість засобів кріплення вантажу має бути достатньою для здійснення його безпечного перевезення.

Згідно зі змінами час прибуття автомобіля для завантаження встановлюється у пункті вантаження з моменту проставляння у товарно-транспортній накладній відмітки про фактичний час прибуття автомобіля для завантаження (раніше — з моменту, коли водій подав подорожній лист в пункті вантаження).

Відтепер перевезення продукції хімічної промисловості, що належить до небезпечних вантажів у частині, не передбаченій главою 24 «Правила перевезень продукції хімічної промисловості», здійснюється відповідно до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» та Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом МВС від 26.07.2004 № 822 (раніше згадувалися лише Правила перевезень небезпечних вантажів автомобільним транспортом в Україні).

Перевезення великовагових і великогабаритних вантажів автомобільними транспортними засобами здійснюється з особливостями, встановленими Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30 (раніше зазначалося, що особливості перевезень цієї категорії вантажів розглядаються в окремих Інструкціях і Правилах перевезень великовагових і великогабаритних вантажів в Україні).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 25.12.2013 за № 2197/24729, набрав чинності 14.01.2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати