Зазнало змін Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України

12 лютого 2014
60
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Служба безпеки України наказом від 31.12.2013 № 536 затвердила Зміни до Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України.

Служба безпеки України наказом від 31.12.2013 № 536 затвердила Зміни до Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України.

Це Положення визначає порядок проведення розслідування та ведення обліку аварій на об’єктах підрозділів Центрального управління, регіональних органів, навчальних та інших закладів, науково-дослідних та інших установ, організацій і підприємств Служби безпеки України, Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Розслідування та ведення обліку нещасних випадків з працівниками, які сталися внаслідок аварій, проводяться відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями, які сталися внаслідок аварій, проводяться комісією з розслідування, утвореною відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом Служби безпеки України від 12.12. 2002 № 443.

Про аварію очевидець повинен негайно повідомити безпосереднього керівника робіт або іншу посадову особу підрозділу, органу, закладу, установи СБУ, які зобов’язані повідомити керівництво СБ України, для негайного введення в дію плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій (у разі наявності).

Комісія з розслідування зобов’язана протягом десяти робочих днів провести розслідування обставин і причин аварії та скласти акт за формою АВС-1.

Залежно від масштабу аварії у разі потреби зазначений строк може бути продовжений керівником, який призначив комісію з розслідування аварії, з метою проведення додаткових досліджень або експертизи.

Якщо в результаті аварії стався груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком, нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки з працівниками, матеріали розслідування аварії надсилаються до органу прокуратури за місцем настання нещасного випадку; територіального органу Держгірпромнагляду; робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Якщо зазначені нещасні випадки сталися з військовослужбовцями, матеріали розслідувань надсилаються до органу прокуратури за місцем настання нещасного випадку.

Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України зі змінами містить перелік матеріалів розслідування аварії та зразок відомостей про збитки, заподіяні аварією, що сталася.

 Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

logo