Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Профілактичні медогляди працівників навчальних закладів

  • 28 лютого 2014
  • 48

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам.

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам. У випадках, передбачених законодавством, працівники проходять позачерговий медогляд.

Профілактичним медоглядам, зокрема, підлягають працівники навчальних закладів (крім вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації), а саме: керівники та їх заступники; педагогічні працівники; медичний персонал; працівники харчоблоків; спеціалісти, які беруть участь у навчально-виховному процесі; технічний персонал; учні перед проходженням виробничої практики на об’єктах.

Працівники навчальних закладів повинні проходити обстеження у лікарів-спеціалістів, а також клінічні, лабораторні та інші дослідження з певною періодичністю.

Роботодавець здійснює контроль за проходженням працівниками у встановлені строки обов’язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність. Працівники, які не пройшли обов’язкові профілактичні медичні огляди в установлений строк, до роботи не допускаються.

Обов’язкові медичні огляди проводять за рахунок роботодавця.

Працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують лише вартість бланка особистої медичної книжки закладам та установам охорони здоров’я, які проводитимуть обов’язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медогляду до прийняття на роботу, та у разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв’язку з його втратою, зіпсуттям або неможливістю подальшого використання чи придбавають зазначений бланк за власні кошти.

 Повну версію матеріалу читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 2/2014). Також у статті наведено:

  • Перелік необхідних лікарів-спеціалістів та періодичність обстежень працівників навчальних закладів.
  • Клінічні, лабораторні та інші дослідження, які проводять працівникам навчальних закладів, та періодичність їх проведення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати