Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Залучення стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах

  • 3 березня 2014
  • 741

Законодавством передбачено, що підприємства з невеликим штатом працівників можуть залучати до роботи стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах. Про які ж саме «договірні засади» йдеться?

Законодавством передбачено, що підприємства з невеликим штатом працівників можуть залучати до роботи стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах. Про які ж саме «договірні засади» йдеться? Якщо мається на увазі укладання договору цивільно-правового характеру, то за таким договором не може здійснюватися повноцінне забезпечення охорони праці на підприємстві.

При укладанні трудового договору між організацією (роботодавець) і фізичною особою (працівник) виникають трудові відносини, які регулює Кодекс законів про працю України (КЗпП) та Закон про охорону праці.

При укладанні договору підряду між організацією (замовник) та фізичною особою (підрядник) виникають цивільно-правові відносини, які регулює Цивільний кодекс України (ЦКУ).

При укладанні договору про надання послуг між організацією (замовник) та фізичною особою (виконавець) також виникають цивільно-правові відносини, які регулює ЦКУ.

Cпеціалісти з охорони праці є працівниками підприємства, оскільки усі ознаки їх відносин з роботодавцем носять ознаки трудових, а не цивільно-правових. З іншого боку, особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами цивільно-правового характеру, не є працівниками організації, не мають посадових інструкцій, не отримують заробітну плату, не мають повноважень для втручання у діяльність організації тощо.

Отже, опікуватися питаннями охорони праці в організації повинні спеціалісти, які є штатними працівниками організації, тобто з якими укладено трудовий договір.

Читайте докладніше у статті «Щодо залучення стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах» журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці»  № 2/2014 про особливості укладання трудового договору та цивільно-правового договору, забезпечення охорони праці найманих працівників, укладення договору підряду зі спеціалістом з охорони праці

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати