Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Порядок утворення експертної комісії за рішенням комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку

  • 12 березня 2014
  • 133

Держгірпромнагляд у листі від 14.11.2013 № 11345/0/5.2-9.1-9/6/13 роз’яснив вимоги пункту 43 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, стосовно порядку утворення експертної комісії, прав, обов’язків і повноважень її членів.

Держгірпромнагляд у листі від 14.11.2013 № 11345/0/5.2-9.1-9/6/13 роз’яснив вимоги пункту 43 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, стосовно порядку утворення експертної комісії, прав, обов’язків і повноважень її членів.

У пункті 43 Порядку зазначено, що у разі необхідності проведення лабораторних досліджень, випробувань, технічних розрахунків або експертизи для встановлення причин нещасного випадку і розроблення плану заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам, за рішенням спеціальної комісії утворюється експертна комісія. 

Варто зазначити, що окремого нормативного акта, який врегульовує це питання, на сьогодні немає, але на цей час Держгірпромнаглядом розробляється нова редакція Порядку, в якому вже впорядковано цю процедуру.

Як правило, необхідність утворення експертної комісії, склад її фахівців та спеціалістів визначається на засіданні спеціальної комісії залежно від характерних обставин нещасного випадку (аварії).

До складу цієї комісії можуть залучатися компетентні в області спеціальних знань фахівці та спеціалісти відповідних напрямків науково-дослідних, проектно-конструкторських, експертних та інших організацій, органів виконавчої влади, а також незалежні  експерти.

У разі прийняття такого рішення, наказом керівника Держгірпромнагляду або його територіального органу, який призначив спеціальну комісію, утворюється експертна комісія за погодженням з відповідними органами, організаціями, установами тощо. Обов’язки та завдання цієї комісії визначаються спеціальною комісією.

Разом з цим, звертаємо увагу, що Порядком також передбачено проведення розслідувань аварій на виробництві. З метою реалізації цих норм та на виконання вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1112, наказом Міністерства палива та енергетики України від 12.10.2004 № 638 затверджено Положення про порядок розслідування підземних пожеж на вугільних шахтах, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.12.2004 за № 1534/10133 (далі — Положення), і яке на цей час є чинним.

Цим Положенням визначено порядок утворення експертної комісії, права і обов’язки її членів. 

Як свідчить практика, найчастіше норми Порядку щодо утворення експертної комісії застосовуються під час розслідування причин підземних пожеж, які відносяться до аварії I та II категорій у вугільних шахтах.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати