Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Підвищення посадових окладів працівникам наркологічних закладів

  • 13 березня 2014
  • 48

Мінспоцполітики у листі від 18.12.2013 № 1403/13/84-13 «Про підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці» роз’яснило питання підвищення посадового окладу прибиральнику службових приміщень наркологічної амбулаторії центральної районної лікарні у зв’язку із шкідливими і важкими умовами праці.

Мінспоцполітики у листі від 18.12.2013 № 1403/13/84-13 «Про підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці» роз’яснило питання підвищення посадового окладу прибиральнику службових приміщень наркологічної амбулаторії центральної районної лікарні у зв’язку із шкідливими і важкими умовами праці.

Умови і розміри оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення врегульовані спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» (далі —Умови).

Перелік закладів (підрозділів) і посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджена додатком 3 до Умов.

Відповідно до пункту 1.5 цього додатка працівникам наркологічних закладів, їх структурних підрозділів, що працюють на посадах лікарів незалежно від їх найменування, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування (за винятком відділень, кабінетів, палат, не призначених для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією), заступників головного лікаря з економічних питань, завідувачів господарствами, професіоналів, фахівців та технічних службовців, у тому числі бібліотечних і соціальних працівників, працівників клубу, психологів, юрисконсультів, санітарок всіх найменувань, сестер - господинь, реєстраторів медичних; робітників, які працюють у відділеннях — перукарів, гардеробників, ліфтерів та інших; робітників, зайнятих обслуговуванням хворих, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.

Отже, працівники, в тому числі робітники (зайняті обслуговуванням хворих), мають право на вказане підвищення посадових окладів, якщо вони працюють у відділеннях, палатах і кабінетах для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією.

Обслуговування хворих — це робота, виконання якої здійснюється в умовах безпосереднього контакту працівника і пацієнта.

Наприклад, молодші медичні сестри забезпечують чистоту та охайність хворих і приміщення, виробляють догляд за шкірою хворих, обробляють пролежні, супроводжують хворих у лікувально-діагностичні кабінети; перукар виконує послуги з миття голови, стрижку та інше.

Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов'язків та роботи в шкідливих та важких умовах праці.

Загальними положеннями Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336, визначено, що конкретний перелік посадових (робочих) обов’язків визначається посадовими (робочими) інструкціями працівників усіх категорій, які розробляють і затверджують на основі типової кваліфікаційної характеристики роботодавці, враховуючи конкретні завдання та обов’язки, функції, права, відповідальність працівників цих груп та особливості штатного розпису підприємства, установи, організації.

Робітникам, у яких функціональними обов’язками (посадовими, робочими інструкціями, кваліфікаційними характеристиками) не передбачено обслуговування хворих, в тому числі прибиральникам службових приміщень, посадові оклади (ставки) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці на даний час не підвищуються.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати