Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

В Україні минулого року був найнижчий рівень виробничого травматизму за всі роки незалежності

  • 18 березня 2014
  • 25

Голова Держгірпромнагляду України Олександр Хохотва  доповів про стан виробничого травматизму в Україні у 2013 році.

На цьому наголосив Голова Державної служби гірничого нагляду і промислової безпеки України Олександр Хохотва на спільному засіданні Ради Конфедерації вільних профспілок та Ради голів Незалежної профспілки гірників України, на якому було розглянуто ситуацію у нашій державі та обговорено позицію незалежних профспілок щодо подій в Україні.

Голова Держгірпромнагляду України доповів про стан виробничого травматизму в Україні у 2013 році. Так, минулого року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2012 роком зменшилась на 13%, або на 1248 нещасних випадків, а кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 14%, або на 85 нещасних випадків.

Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в Україні є вугільна, машинобудівна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера. На підприємствах цих галузей травмовано 71% працівників від усієї кількості травмованих на підприємствах в Україні. Лише на підприємствах вугільної галузі травмується 37% від загальної кількості працівників, постраждалих на виробництві. Аналіз причин нещасних випадків зі смертельним наслідком свідчить, що 65% таких випадків сталось з організаційних причин, з технічних — 23%, а з психофізіологічних — 12%. Олександр Хохотва наголосив, що 2014 рік оголошено роком нагляду на малих приватних шахтах.

Протягом минулого року Держгірпромнагляд активно здійснював заходи зменшення адміністративного тиску на бізнес. Зокрема, зменшення кількості суб’єктів господарювання, що відносяться до високого ступеня ризику, а також зменшення кількості планових перевірок суб’єктів господарювання всіх ступенів ризику. Так, кількість піднаглядних суб’єктів господарювання у 2013 році понад 930 тисяч, а їх виробничих об’єктів — понад 4 млн. Територіальними управліннями Держгірпромнагляду за минулий рік перевірено лише 1% суб’єктів господарювання та 3,5% їх виробничих об’єктів.

Також на спільному засіданні було обговорено питання мобілізації дій профспілкових організацій для запобігання розпалюванню міжнаціональної агресії серед населення у південних та східних областях України та АР Крим, своєчасної виплати заробітної плати та соціальних виплат, забезпечення робочими місцями, стабільної роботи підприємств. Учасники зібрання ухвалили звернення до органів влади, роботодавців та власників підприємств щодо консолідації спільних дій для забезпечення економічної та соціальної стабільності та виходу з кризи в Україні.

Джерело — Держгірпромнагляд України 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати