Впорядковуємо газони без травм та нещасних випадків

21 березня 2014
397
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці.

Основний прийом догляду за газонами — це скошування.

Машини для скошування трави належать до сільськогосподарського або садового обладнання. Сучасні ручні газонокосарки з електроприводом можна віднести до електроінструменту ІІ класу.

До універсальних садових машин, які мають функцію скошування та мульчування трави, аерації грунту тощо, входять садові малогабаритні трактори (райдери) та мотоблоки, забезпечені відповідним навісним обладнанням.

Трактори можуть бути обладнані травозбірниками та дефлекторами (витяжний пристрій) для відкидання скошеної трави. Мотоблок обладнують пристроєм, що блокує пуск двигуна при ввімкненій передачі.

Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, не вимагає отримання суб’єктом господарювання документа дозвільного характеру на експлуатацію ручних механізованих газонокосарок.

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом. Медичних протипоказань до осіб, яких залучають до робіт з газонокосаркою, немає.

Оскільки роботи з управління тракторами і самохідним технологічним устаткуванням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, то робота з газонокосаркою, керованою особою, що перебуває на сидінні машини, належить до робіт підвищеної небезпеки і передбачає проходження спеціального навчання.

Читайте повну версію статті «Безпечне проведення механізованого скошування трави» з Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручною механізованою газонокосаркою у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2014).

logo