Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Лікувально-профілактичні заклади України впроваджують безпечні технології використання медичного кисню

  • 25 березня 2014
  • 51

З метою запобігання нещасним випадкам та згідно з Планом роботи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на 2014 рік, державні інспектори територіальних управлінь Держгірпромнагляду у лютому перевірили стан охорони праці в лікувально-профілактичних закладах України, які використовують кисень та посудини, що працюють під тиском.

З метою запобігання нещасним випадкам та згідно з Планом роботи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на 2014 рік, державні інспектори територіальних управлінь Держгірпромнагляду у лютому перевірили стан охорони праці в лікувально-профілактичних закладах України, які використовують кисень та посудини, що працюють під тиском.

Результати перевірок свідчать, що керівники закладів проводять роботу щодо створення на робочих місцях безпечних та нешкідливих умов праці. Лікувальні заклади поступово переходять на використання більш безпечних технологій та обладнання для застосування кисню (кисневі концентратори, кріогенні циліндри), проводиться підготовка персоналу для обслуговування кисневого обладнання, а також виконано низку інших заходів щодо безпечного використання кисню та експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Так, починаючи з 2010 року кількість кисневих концентраторів зросла майже у 4 рази і складає понад 900 одиниць. Також у медичних закладах збільшилась кількість кріоциліндрів, які є більш безпечними, ніж кисневі балони, до 200 одиниць. Лідерами з впровадження у лікувальних установах безпечних технологій використання медичного кисню є Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Донецька області. На жаль, у Житомирській та Рівненській областях ця робота проводиться дуже повільно.

Під час перевірок виявлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці щодо безпечної експлуатації кисню та посудин, що працюють під тиском, а саме: відсутні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зокрема, на зберігання кисневих балонів та на експлуатацію посудин, що працюють під тиском. Не призначено відповідальних осіб за їх справний технічний стан і безпечну експлуатацію. Не проводиться знежирювання кисневих технологічних трубопроводів. Не пройшли чергове навчання та перевірку знань з охорони праці особи, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою і відповідальні за справний стан і безпечну експлуатацію посудин, що працюють під тиском, та виконують роботи, пов’язані з використанням кисню.


Приміщення для зберігання кисневих балонів не відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, проводиться експлуатація та зберігання кисневих балонів без захисних ковпаків, балони встановлено не закріпленими, відсутні належні написи на них; на шкалі манометра не нанесено червону риску, яка б вказувала на робочий тиск у посудині. Наповнені та порожні балони зберігаються в одному приміщенні. Відсутні інструкції з охорони праці для працівників, які виконують роботи, пов’язані з використанням кисню тощо.

Джерело: Держгірпромнагляд України


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати