Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Пенсія за віком на пільгових умовах працівникам, зайнятим на гірничих роботах

  • 2 квітня 2014
  • 27

Обов’язковою умовою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є підтвердження відповідних умов праці на конкретному робочому місці за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

На сьогодні значний відсоток шахтарів працює в умовах праці, що характеризуються наявністю на робочих місцях шкідливих виробничих факторів 3 класу І–ІІІ ступеня відхилення від норм і належать до категорії з особливо шкідливими і особливо важкими або шкідливими і важкими умовами праці.

Залежно від способу видобутку корисних копалин та умов праці працівники, зайняті на гірничих роботах, користуються різними пільгами щодо пенсії за віком на пільгових умовах.

Згідно зі статтею 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788 право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи, мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах із особливо шкідливими і особ­ливо важкими, та із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів України (далі — Список № 1; Список № 2), і за результатами атестації робочих місць. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442.

Право на відповідну пільгову пенсію працівників підприємств з видобутку корисних копалин визначається згідно з розділами І «Гірничі роботи» Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.

Обов’язковою умовою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є підтвердження відповідних умов праці на конкретному робочому місці за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

 Читайте повну версію статті про визначення права пенсії за віком на пільгових умовах за Списками № 1 і № 2 та про особливості застосування цих Списків у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 03/2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати