Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Сплата заборгованості потерпілим на виробництві у разі ліквідації роботодавця та відсутності його правонаступника: судова практика

  • 8 квітня 2014
  • 28

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14.

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14

 Заборгованість із відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівнику внаслідок нещасного випадку на виробництві, виплачується роботодавцями, а в разі їх ліквідації без створення правонаступника — Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд).

Про це нагадав апеляційний суд, керуючись пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Зокрема, згідно з цією нормою вся заборгованість потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким до набрання чинності Законом № 1105 (до 01.04.2001) підприємства не відшкодували матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я, виплачується цими підприємствами, а в разі їх ліквідації без правонаступника — Фондом.

Тобто обов’язок Фонду відшкодувати потерпілим на виробництві та членам їх сімей відповідну матеріальну шкоду не залежить від того, чи сплачували цьому Фонду страхові платежі підприємства, що ліквідувалися та на яких було ушкоджено здоров’я потерпілого.

При цьому апеляційний суд указав на те, що зазначені вище положення Закону № 1105 передбачають лише виплату Фондом невідшкодованої матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я. А обов’язку в частині виплати моральної шкоди на Фонд Законом № 1105 не покладено.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати