Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Молоко за роботу із шкідливими умовами праці

  • 25 квітня 2014
  • 109

Молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами безплатно забезпечують працівників будь-якої професійної діяльності, яка передбачає контакт працівника із речовинами, зазначеними у Переліку хімічних речовин.

Відповідно до статті 166 Кодексу законів про працю України та статті 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ молоко або інші рівноцінні харчові продукти у порядку, визначеному законодавством, видаються безплатно за встановленими нормами працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці.

Молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами безплатно забезпечують працівників будь-якої професійної діяльності, яка передбачає контакт працівника із речовинами, зазначеними у Переліку хімічних речовин (затверджено МОЗ СРСР від 04.11.1987 № 4430-87), у т. ч. при їх виробництві, зберіганні, застосуванні, транспортуванні, експлуатації, ремонті та чищенні технологічного устаткування, тари, засобів захисту та інших виробничих процесах.

Однак скористатися цим правом працівник може лише за умови віднесення його роботи до категорії зі шкідливими умовами праці.

Слід розрізняти поняття «рекомендується вживати молоко» працівникам, які застосовують або виробляють хімічні речовини, зазначені у Переліку хімічних речовин, і поняття «безплатно надається» у порядку, визначеному законодавством.

Молоко або інші рівноцінні харчові продукти видаються у дні фактичної зайнятості працівника на роботах, пов’язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, передбачених Переліком хімічних речовин.

Видача і вживання молока має здійснюватися у буфетах, їдальнях або спеціально обладнаних приміщеннях відповідно до санітарно-гігієнічних вимог. Молоко видають працівникам вже розфасованим у пляшки або пакети. Якщо це неможливо, воно має бути прокип’ячене або пастеризоване. Суворо заборонено видавати молоко у власний посуд працівника, а також авансом за одну чи декілька змін наперед або за попередні зміни, відпускати його додому, заміняти іншими продуктами харчування (крім рівноцінних) чи товарами.

Не допускається оплата молока грошима, заміна його іншими продуктами харчування, крім рівноцінних. Згідно з Переліком хімічних речовин до рівноцінних молоку харчових продуктів, зокрема, належать кефір, кисляк, мацоні тощо.

Читайте повну версію статті «Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці»  у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 04/2014. Доповнюють публікацію цінні рекомендовані форми документів, які знадобляться при організації видачі молока на підприємстві. Також для зручності додано Перелік хімічних речовин, при роботі з якими у профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати