Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Внесено зміни до законів України «Про охорону праці» та «Про об’єкти підвищеної небезпеки»

  • 7 травня 2014
  • 925

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII, яким внесла зміни до низки законодавчих актів України.

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII, яким внесла зміни до низки законодавчих актів України.

Зокрема, у Законі України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-III:

  • із повноважень Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, Київської та Севастопольської міських рад та інших рад у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки вилучено «надання відповідно до законодавства дозволів на спорудження і/або реконструкцію об’єктів підвищеної небезпеки» (ст. 7);
  • будівництво (реконструкція) об’єктів підвищеної небезпеки здійснюється суб’єктами господарювання відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст. 12);
  • вилучено статтю 13 «Порядок надання дозволу на експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки».

У Законі України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, зокрема, частину третю статті 21 «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об’єктів і засобів виробництва» доповнено реченням такого змісту: «Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці».

Зміни набрали чинності 26.04.2014.

У змінах йдеться про видачу відповідного сертифіката та декларацію про готовність до експлуатації. Що це за документи, за наявності яких дозвіл від органів Держгірпромнагляду не вимагається? Відповіді на ці та інші запитання — у статті «Сертифікація і декларування: останні зміни до Закону України «Про охорону праці» журналу  «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014.

Замовити журнал: 

0 (44) 586-56-06

peredplata@mcfr.com.ua

www.sop.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати