Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів на підприємствах рудної галузі з підземним способом розробки

  • 16 червня 2014
  • 35

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2014 № 343  затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів на підприємствах рудної галузі з підземним способом розробки.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2014 № 343 затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів на підприємствах рудної галузі з підземним способом розробки.

Ця Інструкція поширюється на підприємства (рудники, шахти) незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов’язана з організацією та проведенням масових вибухів під час розробки родовищ рудних корисних копалин підземним способом та є обов’язковою для виконання посадовими особами та працівниками підприємств рудної галузі з підземним способом розробки, пов’язаних з організацією та проведенням масових вибухів із використанням вибухових матеріалів промислового призначення.

Інструкція визначає організацію та порядок проведення масових вибухів із використанням вибухових матеріалів промислового призначення для відрізання, підсікання та відбивання рудного (породного) масиву, підповерхового обвалення блоків і міжкамерних ціликів; відбивання блоків, руйнування ціликів, обвалення стелин на повну висоту поверху та для ліквідації пустот.

У Інструкції терміни та поняття вживаються у значеннях, що визначені Гірничим Законом України, Законами України «Про охорону праці», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», Правилами безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2013 № 355 (НПАОП 0.00-1.66-13).

У документі, зокрема, зазначено, що підготовка та виконання масового вибуху на підприємстві здійснюється відповідно до вимог технічної документації:

  • типового чи спеціального проекту проведення буропідривних робіт;
  • технічного розрахунку масового вибуху;
  • розпорядку проведення масового вибуху, якщо загальна вага заряду вибухової речовини до 5 тонн;
  • розпорядку проведення масового вибуху, якщо загальна вага заряду вибухової речовини понад 5 тонн

Форми зазначеного технічного розрахунку масового вибуху  та розпорядків наведені у додатках до Інструкції. Також до додатку увійшов «Акт про готовність до проведення масового вибуху панелі, блока № _ , горизонт _ м, панель, блок _ вісі».

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 28.05.2014 за № 564/25341, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати