Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Посада спеціаліста з охорони праці у закладах охорони здоров’я

  • 23 червня 2014
  • 73

Cлужба охорони праці створюється на підприємстві, в установі, організації з кількістю працівників 50 і більше осіб. Якщо на підприємстві менше 50 працівників, функції служби охорони праці можуть виконувати у порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

Cлужба охорони праці створюється на підприємстві, в установі, організації з кількістю працівників 50 і більше осіб. Якщо на підприємстві менше 50 працівників, функції служби охорони праці можуть виконувати у порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. На підприємстві з кількістю працівників менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Хоча Закон про охорону праці має вищу юридичну силу над підзаконними нормативно-правовими актами та його дія поширюється на всіх юридичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, вимоги спеціальних (галузевих) нормативних документів для закладів охорони здоров’я, що регулюють ці питання, не збігаються із вимогами зазначеного Закону.

Штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.02.2000 № 33. Згідно із цим наказом посаду інженера з охорони праці встановлюють за такими нормативами:

0,5 посади — у закладах з чисельністю працівників від 50 до 100;

1 посада — у закладах з чисельністю працівників від 101 до 500.

Додатково можна вводити 0,5 посади інженера з охорони праці у закладах з чисельністю понад 500 працівників за наявності небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

Крім того, відповідно до розділу II Положення про службу охорони праці системи Міністерства охорони здоров’я України затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.09.1994 № 268, служба охорони праці у закладі охорони здоров’я створюється при чисельності працівників від 101 до 500 осіб. Таку службу повинен представляти один спеціаліст (головний або провідний) з охорони праці з інженерно-технічною освітою. В інших випадках функції цієї служби можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які пройшли перевірку знань з питань охорони праці.

Дізнайтеся зі статті «Посада спеціаліста з охорони праці у закладах охорони здоров’я» журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014 про перелік закладів охорони здоров’я, у яких має бути введено посаду інженера з охорони праці, про оплату праці інженерів з охорони праці закладів охорони здоров’я бюджетної сфери, сумісництво та суміщення за посадою «Інженер з охорони праці» та багато іншої корисної інформації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати