Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Зберігання транспортних засобів на території підприємства

  • 25 червня 2014
  • 2360

На підприємствах, де використовують транспортні засоби, завжди виникають запитання щодо їх правильного зберігання.

На підприємствах, де використовують транспортні засоби, завжди виникають запитання щодо їх правильного зберігання.

Приміщення і відкриті площадки для зберігання транспортних засобів (ТЗ) мають відповідати вимогам Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі — Правила № 964), а також протипожежним вимогам, встановленим Правилами пожежної безпеки в Україні, затвердженими наказом МНС від 19.10.2004 № 126.

У місцях зберігання ТЗ (на стоянках) можуть мати місце такі основні небезпечні виробничі чинники, як наїзди ТЗ на працівників у результаті самовільного руху ТЗ, під час запускання двигуна, зчеплення та розчеплення автомобіля з  причепом (напівпричепом), під час руху заднім ходом; падіння працівників на поверхні та з висоти (кузова, буфера, підніжки тощо); опускання (падіння) перекидної кабіни вантажного автомобіля, кузова автомобіля-самоскида, виважених частин ТЗ (причепа).

ТЗ можна зберігати в опалюваних і неопалюваних приміщеннях; на спеціально відведених відкритих майданчиках (місцях) та у спеціально пристосованих приміщеннях.

Для стоянки власного транспорту слід передбачати місце на окремих площадках поза межами території підприємства. Рух особистого транспорту по території підприємства забороняється.

Порядок розміщення ТЗ визначає власник. Для приміщень та майданчиків із зберіганням понад 25 одиниць транспорту необхідно розробляти спеціальний план розміщення ТЗ з описом черговості та порядку евакуації у разі виникнення пожежі. Цим планом передбачено чергування персоналу в нічний час, вихідні та святкові (неробочі дні), а також визначено порядок зберігання ключів запалювання з розрахунком на те, щоб черговий міг скористатися ними у разі евакуації транспорту.

У приміщеннях, під навісами та на відкритих майданчиках, де зберігається транспорт, не дозволяється підзаряджати акумулятори безпосередньо на ТЗ; залишати у ТЗ промаслені обтиральні матеріали та спецодяг після закінчення роботи; перевіряти наявність палива у баках за допомогою відкритого вогню; мити або протирати бензином автомобільні кузови, деталі та агрегати, а також руки і одяг; подавати у разі несправної паливної системи бензин у карбюратор безпосередньо з резервуара через шланг або в інший спосіб; допускати накопичення на двигуні та його картері бруду й мастила.

Повна версія статті — у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014.

У наступних номерах журналу читайте про вимоги до місць обслуговування транспортних засобів на території підприємства, зокрема, до оглядових канав та естакад, в’їздів та виїздів, а також про пожежну безпеку під час обслуговування автомобілів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати