Зберігання транспортних засобів на території підприємства

25 червня 2014
6759
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

На підприємствах, де використовують транспортні засоби, завжди виникають запитання щодо їх правильного зберігання.

На підприємствах, де використовують транспортні засоби, завжди виникають запитання щодо їх правильного зберігання.

Приміщення і відкриті площадки для зберігання транспортних засобів (ТЗ) мають відповідати вимогам Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі — Правила № 964), а також протипожежним вимогам, встановленим Правилами пожежної безпеки в Україні, затвердженими наказом МНС від 19.10.2004 № 126.

У місцях зберігання ТЗ (на стоянках) можуть мати місце такі основні небезпечні виробничі чинники, як наїзди ТЗ на працівників у результаті самовільного руху ТЗ, під час запускання двигуна, зчеплення та розчеплення автомобіля з  причепом (напівпричепом), під час руху заднім ходом; падіння працівників на поверхні та з висоти (кузова, буфера, підніжки тощо); опускання (падіння) перекидної кабіни вантажного автомобіля, кузова автомобіля-самоскида, виважених частин ТЗ (причепа).

ТЗ можна зберігати в опалюваних і неопалюваних приміщеннях; на спеціально відведених відкритих майданчиках (місцях) та у спеціально пристосованих приміщеннях.

Для стоянки власного транспорту слід передбачати місце на окремих площадках поза межами території підприємства. Рух особистого транспорту по території підприємства забороняється.

Порядок розміщення ТЗ визначає власник. Для приміщень та майданчиків із зберіганням понад 25 одиниць транспорту необхідно розробляти спеціальний план розміщення ТЗ з описом черговості та порядку евакуації у разі виникнення пожежі. Цим планом передбачено чергування персоналу в нічний час, вихідні та святкові (неробочі дні), а також визначено порядок зберігання ключів запалювання з розрахунком на те, щоб черговий міг скористатися ними у разі евакуації транспорту.

У приміщеннях, під навісами та на відкритих майданчиках, де зберігається транспорт, не дозволяється підзаряджати акумулятори безпосередньо на ТЗ; залишати у ТЗ промаслені обтиральні матеріали та спецодяг після закінчення роботи; перевіряти наявність палива у баках за допомогою відкритого вогню; мити або протирати бензином автомобільні кузови, деталі та агрегати, а також руки і одяг; подавати у разі несправної паливної системи бензин у карбюратор безпосередньо з резервуара через шланг або в інший спосіб; допускати накопичення на двигуні та його картері бруду й мастила.

Повна версія статті — у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014.

У наступних номерах журналу читайте про вимоги до місць обслуговування транспортних засобів на території підприємства, зокрема, до оглядових канав та естакад, в’їздів та виїздів, а також про пожежну безпеку під час обслуговування автомобілів.

logo