Пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 працівників загальних професій

26 червня 2014 42
Право на пенсію за віком на пільгових умовах визначається за Списками № 1 і № 2. Окремі розділи цих Списків мають певні особливості.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ передбачено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи, мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими та із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Кожен розділ Списку, в якому перелічені професії, види робіт, відповідає певному виду виробництва.

Правом на відповідну пільгову пенсію користуються працівники професій, передбачених цими розділами, зайняті на металургійних, машинобудівних підприємствах, залізничному транспорті, підприємствах сільського господарства, у комунальних господарствах тощо.

Право на пільгову пенсію має підтверджуватися за результатами атестації робочих місць за умовами праці, що проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41.

Дізнайтеся зі статті журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014 про визначення права на пільгову пенсію за Списком № 1:

  • водолазів;
  • чистильників металу, відливок, виробів і деталей з металу;
  • працівників, зайнятих зварювальними роботами;
  • паяльщиків і лудильників;
  • травильників;
  • працівників, зайнятих на роботах з мікроорганізмами 1 групи;
  • деяких категорій робітників.

У наступному номері (№ 07/2014) Довідника читайте про пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Термінова стаття з №4 Довідника
«Складаємо програми інструктажів із безпеки руху»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль