Службове розслідування

27 червня 2014 282
Що таке службове розслідування? Чи можна розслідування нещасного випадку на виробництві замінити службовим розслідуванням? Які підстави проведення службового розслідування? Відповіді на ці та багато інших запитань ви отримаєте зі статті

Підставою для проведення службового розслідування може бути наявність порушення працівником, що призвело до крадіжки, обману, фальсифікації документів, розголошення конфіденційної інформації, відмови виконувати законне розпорядження керівника; насильницькі дії стосовно співробітників, корупційні, фінансові та інші діяння; заподіяння матеріальної або моральної шкоди та загроза безпеці діяльності суб’єкта господарювання. А також: порушення працівником вимог нормативних документів (законодавчих, локальних), звернення співробітників, фізичних та юридичних осіб, а також вимога працівника з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри. Як правило, за анонімними зверненнями службове розслідування не проводиться.

Розслідування за Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232, проводиться у разі настання нещасного випадку та аварій, що призвели до матеріальної шкоди.

Службове розслідування проводять на підставі розпорядчого документа керівника суб’єкта призначення. Розслідування може проводитися з відстороненням особи, стосовно якої проводиться розслідування, від виконання його функціональних обов’язків за посадою або без такого відсторонення. Рішення про відсторонення приймається керівником суб’єкта призначення або за поданням голови комісії. Особу, стосовно якої проводиться розслідування, письмово інформують про організацію щодо нього службового розслідування та причини, через які ініційовано це розслідування.

Комісія з службового розслідування визначає перелік питань, які потрібно з’ясувати, коло працівників, які могли бути причетними до скоєння порушення або стати його свідками. Задля об’єктивного вивчення обставин події комісія проводить опитування обвинуваченого, свідків та осіб, причетних до події, перевіряє записи відеокамер, журналів, результатів ревізій та іншої оперативної документації. У разі необхідності вирішення питань, у яких члени комісії не є компетентними, до розслідування залучають зовнішніх консультантів (експертів).

За результатами службового розслідування комісія надає на розгляд керівнику суб’єкта призначення, який призначив службове розслідування, примірник Акта службового розслідування. За результатами розгляду керівник суб’єкта призначення, який видав розпорядчий документ про проведення службового розслідування, приймає відповідне рішення.

У матеріалі про службове розслідування журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014 читайте про:

  • підстави для проведення службового розслідування;
  • права й обов’язки членів комісії зі службового розслідування;
  • ухвалення рішення стосовно службового розслідування;
  • особливості службового розслідування стосовно державних службовців;
  • нещасний випадок на виробництві та службове розслідування;
  • акт службового розслідування

А також перелік основних нормативних документів, які визначають порядок проведення службового розслідуванняПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Термінова стаття з №4 Довідника
«Складаємо програми інструктажів із безпеки руху»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль