Національна стандартизація через півроку здійснюватиметься у європейському форматі

4 липня 2014
81
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Оприлюднено новий Закон України від 05.06.2014 № 1315-VII «Про стандартизації», прийнятий на заміну однойменного Закону України від 17.05.2001 № 2408-III та спрямований на приведення чинних норм у цій сфері у відповідність до європейської моделі.

Оприлюднено новий  Закон України від 05.06.2014 № 1315-VII «Про стандартизації», прийнятий на заміну однойменного Закону України від 17.05.2001 № 2408-III та спрямований на приведення чинних норм у цій сфері у відповідність до європейської моделі.

Новий законодавчий акт передбачає утворення та функціонування єдиного національного органу стандартизації, функції якого виконуватиме юрособа публічного права, утворена центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері стандартизації.

До повноважень національного органу стандартизації належатиме, зокрема:

  • організація та координація діяльності у сфері стандартизації;
  • прийняття та скасування національних стандартів (у тому числі у сфері будівництва);
  • заохочення суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі в розробленні нацстандартів та кодексів усталеної практики, забезпечення доступу зазначених суб’єктів до текстів таких документів тощо.

Новим законом також запроваджується дворівнева стандартизація (залежно від суб’єкта стандартизації, який приймає стандарти):

  • національні стандарти, прийняті національним органом стандартизації;
  • стандарти і техумови, прийняті підприємствами, установами й організаціями.

Крім цього, скасовується обов’язковість застосування національних стандартів. Тобто національні стандарти можуть застосовуватися відповідними підприємствами на добровільній основі, крім випадків, коли обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

Новий закон набере чинності через 6 місяців з дня його опублікування. Стандарти, кодекси усталеної практики та техумови, прийняті до набрання чинності цим законом, а також галузеві стандарти (ОСТ) та прирівняні до них інші нормативні документи (у тому числі й радянські) застосовуватимуться до їх заміни на нові чи скасування в Україні, але не більш як 15 років з дня набрання чинності цим законом.

logo