Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах

 • 10 липня 2014
 • 121

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2014 № 426 затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.

 Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2014 № 426 затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.

Ця Інструкція поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов’язана з проведенням масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах та визначає вимоги до організації та проведення таких робіт.

Вимоги цієї Інструкції обов’язкові для виконання посадовими особами і працівниками суб’єктів господарювання, які задіяні у підготовці та проведенні масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.

В Інструкції терміни та поняття вживаються в значеннях, що визначені Законами України «Про охорону праці», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», Правилами безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2013 № 355, зареєстрованими в Мін’юсті 05.07.2013 за № 1127/23659 (НПАОП 0.00-1.66-13).

Відповідно до загальних вимог Інструкції, зокрема, підготовка та проведення масових вибухів здійснюються згідно з такою проектно-технічною документацією:

 • типовий проект буропідривних робіт;
 • проект бурових робіт;
 • паспорт масового вибуху;
 • паспорт блока.

У додатках до Інструкції розміщено:

 • зразки наказів про організацію проведення масових вибухів;
 • зразки розпорядження про проведення масових вибухів, розпорядження про організацію проведення масових вибухів в кар’єрі, розпорядку проведення масових вибухів блоків у кар’єрі;
 • таблиця розрахунку свердловинних зарядів блока; 
 • графік здачі блоків і початку завезення вибухових матеріалів на блоки;
 • акт про готовність блока до заряджання.

Відповідно вважається такою, що не застосовується на території України, «Інструкція з організації та ведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах», погоджена Комітетом України з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості і гірничому нагляду 16.03.1992 (НПАОП 0.00-5.35-92).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 26.06.2014 за № 709/25486, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати