Затверджено Положення про організацію профреабілітації (профнавчання), перекваліфікації інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві

22 липня 2014
71
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Висновок МСЕК щодо потреби у професійній реабілітації та ІПР є підставою для здійснення професійної реабілітації потерпілого з урахуванням його побажань.

Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.06.2014 № 3 затверджено Положення про організацію професійної реабілітації (професійного навчання), перекваліфікації інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Положення визначає механізм організації та надання послуг з професійної реабілітації (професійного навчання), перекваліфікації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які стали інвалідами, виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — виконавча дирекція Фонду), управліннями виконавчої дирекції Фонду в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділеннями виконавчої дирекції Фонду в районах і містах обласного значення (далі — робочі органи виконавчої дирекції Фонду).

Визначення потреби потерпілого у професійній реабілітації здійснюється медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) з подальшим розробленням індивідуальної програми реабілітації (ІПР). Висновок МСЕК щодо потреби у професійній реабілітації та ІПР є підставою для здійснення професійної реабілітації потерпілого з урахуванням його побажань.

Так, потерпілий (законний представник потерпілого) подає до робочих органів виконавчої дирекції Фонду заяву про направлення його на професійну реабілітацію із зазначенням обраної професії, до якої додаються копії висновку МСЕК про встановлення групи інвалідності та потреби у професійній реабілітації, ІПР.

Після завершення навчання у відповідному закладі потерпілий подає до робочих органів виконавчої дирекції Фонду оригінал та копію документа про освіту. Оригінал повертається потерпілому, а копія залишається у Фонді.

Постанова зареєстрована в Мін’юсті 08.07.2014 за № 780/25557, набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

logo