Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Нова Гігієнічна класифікація праці: важливі новації

  • 24 липня 2014
  • 291

Затверджено нові Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». Цей документ замінив дві Гігієнічних класифікації праці, що застосовувалися в Україні.

Затверджено нові Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». Цей документ замінив дві Гігієнічних класифікації праці, що застосовувалися в Україні.

Під час розроблення нової Гігієнічної класифікації праці виходили з того, що Гігієнічна класифікація праці 1986 року не враховує і не відтворює змін у характері умов праці, які відбулися у виробництві за 28 років, містить недостатній перелік показників і не виконує повністю свою основну функцію щодо поліпшення умов праці.

У результаті спільної праці видано наказ МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» від 08.04.2014 № 248 (зареєстровано в Мін’юсті 06.05.2014 за № 472/25249; набрав чинності 30.05.2014). Згідно з цим наказом Гігієнічна класифікація праці 1986 року вважається такою, що не застосовується на території України.

Нова Гігієнічна класифікація праці 2014 року є загальнообов’язковим документом, спрямованим на гігієнічну оцінку умов та характеру праці на робочих місцях працівників та застосовується на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності у випадках, передбачених законодавством.

Застосування нової Гігієнічної класифікації праці, у т. ч. і для атестації робочих місць за умовами праці, дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити грунтовну оцінку умов праці та, враховуючи обмежені фінансові й трудові ресурси, визначити пріоритетні оздоровчі заходи, спрямовані на запобігання виникненню професійних захворювань.

Крім того, нова Гігієнічна класифікація праці забезпечить зміну пріоритетів у наданні пільг і компенсацій у бік використання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України для вжиття профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням на виробництві, пов’язаним з умовами праці.

Дізнайтеся про важливі нововведення і особливості гігієнічної оцінки умов та характеру праці на робочих місцях працівників у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014. Статтю підкріплено порівняльною таблицею з основними відмінностями загальних положень Гігієнічних класифікацій праці 1986 та 2014 років.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати