Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 працівників загальних професій

  • 25 липня 2014
  • 57

Для об’єктивного і безпомилкового визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, професії і посади яких передбачені розділом ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)» Списку № 2, слід знати певні нюанси.

Працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, незалежно від місця останньої роботи мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.

Списком № 2 (як і Списком № 1) передбачено розділ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)», головною особливістю застосування якого є те, що виконання робіт за професіями, передбаченими цим розділом, дає право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від того, в якій галузі, на якому підприємстві або в якому виробництві виконувалась відповідна робота.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014 про особливості та нюанси визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2: аккумуляторників; працівників, зайнятих зварювальними роботами; працівників, зайнятих на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3 класу небезпеки; машиністів (кочегарів) котельні; працівників, зайнятих на роботах з джерелами УКХ, УВЧ, НВЧ; машиністів холодильних установок; металізаторів; працівників інших професій.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати