Мінрегіоном України роз’яснено питання щодо обстеження та паспортизації будівель і споруд

13 серпня 2014 458
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробляє проект постанови Кабміну «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва».

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у листі від 16.06.2014 № 8/18.1-208-14 зазначило, що обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва здійснюється організаціями, у складі яких працюють відповідальні виконавці окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та мають кваліфікаційний сертифікат експерта за напрямом «технічне обстеження будівель і споруд».

Атестація відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, здійснюється на підставі та у відповідності до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» та постанови Кабміну від 23.05.2011 № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури».

Внесеними змінами до Порядку ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою Кабміну від 05.12.2007 № 1396 передбачається, що ліцензуванню підлягають лише будівельні роботи для об’єктів IV і V категорій складності. При цьому роботи з обстеження, оцінки технічного стану та паспортизації ліцензуванню не підлягають.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» громадяни, які одержали відповідний кваліфікаційний сертифікат, можуть виконувати окремі види робіт (послуг), пов’язані із створенням об’єкта архітектури, без відповідної ліцензії, мають особисту печатку та несуть відповідальність за неналежне виконання робіт (послуг), право виконання яких визначено кваліфікаційним сертифікатом, та порушення вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил.

Відомості про особу, що отримала кваліфікаційний сертифікат, вносяться до реєстру атестованих осіб, який розміщено на офіційному веб-сайті Мінрегіону.

Мінрегіоном розробляється проект постанови Кабміну «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Розсилка

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах