Затверджено нові зміни щодо проведення заходів державного нагляду

21 серпня 2014
55
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Вступив у дію Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання.

Вступив у дію Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання.

Змінами визначені та прописані, зокрема:

  • порушення порядку здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності;
  • повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку підприємництва;
  • наслідки невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку підприємництва.

Окрім цього, в законі зазначено, що здійснення заходів державного нагляду (контролю) різними органами державного нагляду з одного й того самого питання заборонено.

Здійснення органом державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання планових заходів державного нагляду протягом одного планового періоду заборонено, якщо в цьому плановому періоді такий суб’єкт господарювання включений до плану здійснення заходів державного нагляду іншого органу держнагляду.

Таким чином, внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів різних органів державного нагляду є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу контролю.

Важливо, що під час проведення заходів державного нагляду не допускається вилучення у суб’єктів господарювання оригіналів їхніх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.

Нагадуємо, що протягом одного року проведення більш як одного планового заходу державного нагляду щодо одного суб’єкта господарювання не допускається.

План здійснення заходів державного нагляду на наступний плановий період повинен містити конкретні календарні дати початку кожного планового заходу державного нагляду та строки їх здійснення. План на відповідний плановий період оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу державного нагляду не пізніше ніж за 10 днів до початку цього періоду.

logo