Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Право на додаткову відпустку за «суміщенням» та «сумісництвом»

  • 26 серпня 2014
  • 76

Часто виникають спірні питання щодо тривалості відпустки при роботі за суміщенням та сумісництвом. Консультація експерта з журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 розкриває питання визначення права головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням, однак стане у пригоді багатьом, оскільки пояснює відмінності між цими двома поняттями.

Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у підприємця у вільний від основної роботи час.

Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно. Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год. на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Якщо між закінченням робочого дня за основним місцем роботи та початком робочого дня (зміни) за сумісництвом є часовий інтервал і працівник фактично має можливість виконувати посадові обов’язки за основним місцем роботи понад нормальну тривалість робочого дня, такий працівник, має право на додаткову відпустку за ненормований робочий день за основним місцем роботи.

Суміщення — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) впродовж встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не веде до погіршення якості продукції або виконуваної роботи.

Це означає, що працівник має витрачати таку частину робочого часу на виконання обов’язків за суміщеною посадою, яка не заважає якісному та своєчасному виконанню обов’язків за основною посадою.

На відміну від сумісництва, додаткова робота при суміщенні професій (посад) проводиться працівниками за одним трудовим договором, на одному підприємстві, в установі, організації поряд з основною роботою та у межах установленої тривалості робочого дня.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 статтю «Право головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням», в якій експерт надав консультацію щодо різниці між поняттями «суміщення» і «сумісництво». 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати