Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Організація робочого місця вальцювальника стана холодного прокату труб

  • 29 серпня 2014
  • 40

Як правильно організувати робоче місце вальцювальника стана холодного прокату труб із застосуванням зварювання токами високої частоти з точки зору охорони праці? Які шкідливі фактори утворюються на його робочому місці та який спецодяг йому надавати? Відповідь на ці та багато інших запитань ви дізнаєтесь зі статті журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» №08/2014.

Відповісти однозначно на запитання щодо організації робочого місця вальцювальника стана холодного прокату труб дуже важко, оскільки його умови праці залежать від багатьох складових. Важливо знати, яке технологічне устаткування на підприємстві, з якими технологічними процесами пов’язаний конкретний прокат тощо. Так, організація процесу холодного прокату труб залежить від виду кінцевої продукції, розмірів (довжини труби і діаметру), способу зварювання труб тощо.

Щодо професії «Вальцювальник стана холодного прокату труб» з урахуванням його професійних обов’язків, устаткування, на якому здійснюється прокат, говорити можна, скоріш за все, про робочу зону, а не робоче місце.

Під час організації робочого місця/робочої зони вальцювальника стана холодного прокату труб для забезпечення санітарних вимог щодо охорони здоров’я працівників мають бути дотримані, зокрема, вимоги до організації повітрообміну, виробничого мікроклімату, штучного освітлення, захисту від шуму та вібрації, санітарного контролю за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони.

У трубному виробництві на працівників можуть впливати велика кількість шкідливих факторів (тверді і газоподібні токсичні речовини,  випромінювання в оптичному діапазоні, теплове (інфрачервоне) випромінювання виробів трубного виробництва, іскри, ультразвук, шум,  локальна вібрація,  напруга в електричному колі, іонізація повітря робочої зони, статичне навантаження), тому велике значення має оснащення технологічного устаткування всіма засобами безпеки, а також дотримання вимог нормативних актів.

Вальцювальника стана холодного прокату труб забезпечують спецодягом, спецвзуттям та ЗІЗ, перелік яких встановлюється колективним (трудовим) договором підприємства з урахуванням зазначених Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам металургійної промисловості, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.08.2008 № 187.

Читайте повну версію статті «Організація робочого місця вальцювальника стана холодного прокату труб» у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати