Держгірпромнагляд України надав роз’яснення щодо проведення навчання та перевірки знань посадових осіб

1 жовтня 2014
132
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Держгірпромнагляд України у листі від 18.08.2014 № 6280/0/8-03/6/14 роз’яснив питання щодо проведення навчання та перевірки знань посадових осіб.

Держгірпромнагляд України у листі від 18.08.2014 № 6280/0/8-03/6/14 роз’яснив питання щодо проведення навчання та перевірки знань посадових осіб.

У листі зазначено, що законодавчим актом передбачаються окремі специфічні вимоги до навчання «посадових осіб», а зазначений термін є складовою вживаного у Законі терміну «працівник».

Згідно з пунктом 1.7 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, термін «навчання з питань охорони праці» і термін «спеціальне навчання» вживаються відповідно у таких значеннях:

  • навчання з питань охорони праці — це навчання працівників, учнів, курсантів, студентів, слухачів з метою отримання необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт;
  • спеціальне навчання —  щорічне вивчення працівниками, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою або там, де є потреба в професійному доборі, вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Нормами Типового положення, як і Законом, встановлюються окремі специфічні норми, притаманні саме для навчання посадових осіб. Наприклад, розділ 5 «Навчання і перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб».

Щодо проходження інструктажу посадовими особами, то згідно із пунктом 3.17 Типового положення не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці. Організація проведення інструктажів з питань охорони праці врегульована у розділі 6 Типового положення.

logo