Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Міністерство інфраструктури України роз’яснило питання щодо перевезення вантажів за допомогою легкового автомобіля

  • 9 жовтня 2014
  • 39

У листі Міністерства інфраструктури України від 30.09.2013 № 11094/25/10-13 зазначено, що водій юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, повинен мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж

Міністерство інфраструктури у листі від 30.09.2013 р. N 11094/25/10-13 надало роз’яснення щодо перевезення вантажів за допомогою легкового автомобіля.

У листі зазначено, що легкові автомобілі відповідно до постанови КМУ від 22.12.2010 № 1166 «Про єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються» та ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання» належать до колісних транспортних засобів категорії М.

У ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» виділено «легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів», у п. 31.4.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306, — «легкові автомобілі та їхні модифікації для перевезення вантажів».

Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 17.08.2012 № 521 «Про затвердження Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання та Порядку ведення реєстру сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання і виданих виробниками сертифікатів відповідності транспортних засобів або обладнання» класифікація КТЗ категорії М1 за типом кузова включає підкатегорію АС — універсал, що має закритий кузов з жорстким дахом, виконаний для перевезення як пасажирів, так і вантажів.

Проте перевезення вантажу у такому автомобілі є можливим за наявності засобів кріплення вантажу, які виключать можливість травмування пасажирів внаслідок зміщення вантажу.

Відповідно до Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого постановою КМУ від 25.02.2009 №  207, водій юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, повинен мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати