МВС України затвердило базові вимоги до структури і змісту програм навчання посадових осіб з пожежної безпеки

17 жовтня 2014
210
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство внутрішніх справ України видало наказ від 11.09.2014 № 935 «Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання»

Міністерство внутрішніх справ України  видало наказ від 11.09.2014 № 935 «Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання».

Порядок встановлює базові вимоги до структури і змісту програм навчання посадових осіб з пожежної безпеки, процедуру затвердження та контроль їх виконання.

До програм навчання належать:

  • програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов’язків яких належить забезпечення виконання заходів пожежної безпеки;
  • програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов’язків яких належить виконання заходів пожежної безпеки.

Тривалість навчання за програмами навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки встановлюється відповідно 16 та 24 години. Строк дії програми становить три роки.

Комплектування навчальних груп здійснюється особами однієї категорії слухачів, кількість яких у групі не повинна перевищувати 30 осіб.

Заняття розпочинаються не пізніше 30 календарних днів з дати отримання заявок (незалежно від кількості набраних у групу слухачів). За погодженням із замовником навчання цей строк може бути збільшено до 3 місяців. У разі успішного проходження слухачем перевірки знань суб'єкт, який навчає, видає йому посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки

Особи, які показали незадовільні знання, протягом одного місяця проходять повторну перевірку знань з питань пожежної безпеки.

У Порядку наведені вимоги, відповідно до яких розробляють та оформлюють програми з проведення навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії на здійснення освітньої діяльності.

У додатках до Порядку:

  • Рекомендований зміст тематики програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки
  • Найменування підприємства, установи, організації, що здійснює навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки
  • Програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить забезпечення виконання (або виконання) заходів пожежної безпеки
  • Зразок посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 07.10. 2014 за № 1204/25981, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

logo