Профілактичні дезінфекційні заходи можуть проводитись без дозвільних документів

7 листопада 2014 57
Державна санітарно-епідеміологічна служба України у листі від 06.08.2014 № 04.03-02-7534/13-Д роз’яснила деякі проблемні питання визначення порядку та правових підстав дератизації

Державна санітарно-епідеміологічна служба України у листі від 06.08.2014  № 04.03-02-7534/13-Д роз’яснила деякі  проблемні питання визначення порядку та правових підстав дератизації

У листі зазначено, що відповідно до вимог ст. 34 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» заборонено застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів.  У Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів затверджений постановою Кабміну від 03.07.2006  № 908 визначено, що Держсанепідслужба вносить засіб до Державного реєстру дезінфекційних засобів і видає свідоцтво про державну реєстрацію засобу.

Відповідно до вимог ст. 33 Закону профілактичні дезінфекційні заходи проводяться органами державної санітарно-епідеміологічної служби, а також суб’єктами підприємницької діяльності на підставі відповідних договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

Статтею 18 Закону визначено, що юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів і комах у приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках.

До 2000 року проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт здійснювалось установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби. Зазначена діяльність не підлягала ліцензуванню. Протягом 2000 - 2010 років діяльність по проведенню дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт підлягала ліцензуванню.

Законом України від 19.10.2010 № 2608-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» внесено зміни до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», згідно з якими ліцензування робіт з дезінфекції, дезінсекції та дератизації не передбачено. Враховуючи викладене, профілактичні дезінфекційні заходи можуть проводитись без дозвільних документів.

Закон не передбачає обов’язковості отримання від Державної санітарно-епідеміологічної служби України дозвільних документів на проведення зазначеної діяльності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Термінова стаття з №4 Довідника
«Складаємо програми інструктажів із безпеки руху»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль