Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Безпечна експлуатація пічного опалення

  • 14 листопада 2014
  • 971

Під час опалювального сезону збільшується кількість пожеж та нещасних випадків внаслідок неправильної експлуатації систем опалення. Для запобігання надзвичайним ситуаціям необхідно дотримуватися вимог безпеки під час улаштування та експлуатації опалювальних систем

Під час опалювального сезону збільшується кількість пожеж та нещасних випадків внаслідок неправильної експлуатації систем опалення. Для запобігання надзвичайним ситуаціям необхідно дотримуватися вимог безпеки під час улаштування та експлуатації опалювальних систем. Останнім часом зростає інтерес до пічного опалення приміщень, особливо із використанням твердого палива, вимоги до улаштування якого визначають:

  • розділ 6.8, додатки Т, У до ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціонування»;
  • розділ 5.2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України від 19.10.2004 № 126.

Вимоги щодо улаштування та експлуатації будинкових вентиляційних димових каналів визначають Правила безпеки систем газопостачання України, затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 01.10.1997 № 254 (НПАОП 0.00-1.20-98).

Відповідно до підпункту 5.2.11 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 № 126, улаштовувати тимчасові печі у приміщеннях не дозволяється. Як виняток, коли є потреба установити тимчасові металеві та інші нетепломісткі печі у приміщеннях гуртожитків, адміністративних, громадських та допоміжних будинках підприємств, а також у житлових будинках та дачних домівках, на будівельних майданчиках, необхідно виконувати вказівки підприємств-виготовлювачів цих приладів, а також вимоги до відповідних систем постійного опалення.

Чистка вентиляційних каналів належить до робіт підвищеної небезпеки згідно з пунктом 50 Переліку робіт з підвищеною небезпеки, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

На роботи з обстеження, ремонту та чищення димарів, повітропроводів необхідно отримати дозвіл від територіальних органів Держгірпромнагляду відповідно до пункту 24 додатка 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Читайте у повній версії статті «Безпечна експлуатація пічного опалення»  журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 10/2014:

  • організація експлуатації опалювальних печей;
  • обмеження застосування пічного опалення;
  • безпечна експлуатація димоходів тимчасових печей («буржуйок»), камінів;

а також категорії приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою; допустимі умови мікроклімату на робочих місцях (в офісі, аудиторії) та багато іншого.

Перевірити знання за темою статті можна за практикумом-тестом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати