text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Улаштування електрощитової: роз’яснення Держпраці

  • 4 лютого 2016
  • 152

Державна служба України з питань праці у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової: де, відповідно до норм, потрібно установлювати ввідний пристрій, ввідно-розподільний пристрій, головний розподільний щит

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової.

Відповідно до підпункту 2.4.7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок, затверджених наказом Мінпраці від 21.06.2001 № 272 (НПАОП 40.1-1.32-01), ввідний пристрій (далі — ВП), ввідно-розподільний пристрій (далі — ВРП), головний розподільний щит (далі — ГРЩ), як правило, слід установлювати в електрощитове приміщення (далі — ЕП). У районах можливого затоплення вони повинні встановлюватися вище рівня затоплення.

ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації, за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками зі ступенем вогнестійкості не менше ніж 0,75 години.

У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза ЕП вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенями захисту оболонки за ГОСТ 14254-96 «Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (КОД IР)» не нижче ІР 31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 м, а від газопроводів і газових лічильників — не менше 1 м.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся