Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Обмеження на проведення перевірок продовжено до червня 2015 року включно

  • 9 січня 2015
  • 169

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.

Законом, зокрема, передбачено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби та Державної фінансової інспекції) здійснюються протягом січня-червня 2015 року виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки. Нагадаємо, що згідно зі статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» таке обмеження на проведення перевірок було встановлено на період серпень–грудень 2014 року.

Згідно із Законом керівникам органів виконавчої влади та інших державних органів (крім органів, які беруть участь в АТО, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою) з метою забезпечення раціонального використання бюджетних коштів необхідно вжити заходів щодо:

  • скорочення чисельності працівників цих органів на 20%;
  • надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати;
  • встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу;
  • зменшення або скасування стимулюючих виплат;
  • зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах;
  • переглянути укладені договори на придбання товарів, робіт, послуг.

Керівникам зазначених органів надано право у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін.

Установлено, що під час здійснення органами виконавчої влади та іншими державними органами цих заходів:

  • положення статті 26 «Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін» Закону України «Про відпустки» та статей 32 «Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці», 56 «Неповний робочий час» та 84 «Відпустки без збереження заробітної плати» Кодексу законів про працю України (у частині обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати, необхідності повідомлення не пізніше ніж за два місяці та погодження з працівником встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу) не застосовуються;
  • до працівників, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати відповідно до цього Закону, обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, встановлені статтею 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», не застосовуються.

Закон набрав чинності 01.01.2015, за винятком окремих положень, які набирають чинності 25.04.2015.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати