-

Рада спростила трудові відносини: кого це стосуватиметься?

22 липня 2022
10267
Середній бал: 5 із 5

Верховна Рада спростила умови трудових відносин для середніх і малих підприємств на період війни

Рада спростила трудові відносини: кого це стосуватиметься?

Як укласти трудовий договір в умовах війни

Верховна Рада 19.07.2022 прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (законопроєкт № 5371).

Закон визначає особливості регулювання трудових відносин на підприємствах із середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб або між роботодавцем і працівником, розмір зарплати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом.

Спрощений режим застосовуватимуть на добровільних засадах у відносинах між працівниками та роботодавцями, які мають право на його використання.

Умови трудового договору при спрощеному режимі переважно будуть на договірних засадах. Трудовий договір буде основним засобом регулювання трудових відносин працівників і роботодавців (власників приватних підприємств).

Рада спростила трудові відносини: кого це стосуватиметься?Скачайте наказ про надання щорічної основної відпустки

КЗпП заборонятиме примушувати працівника укладати трудовий договір, який містить умови, щодо яких працівник і роботодавець не досягли взаємної згоди.

Вимоги щодо ведення документації, прийняття локальних нормативних актів і організаційно-розпорядчої документації, зокрема й щодо режиму робочого часу та часу відпочинку, відпусток, а також інших документів з питань, що врегульовані трудовим договором, не поширюватимуться на роботодавців, які застосовують спрощений режим.

Роботодавець зобов’язаний буде вести облік трудової діяльності працівника в електронній формі, подавати звітність стосовно персоналу до державних органів.

Закон визначає:

  • істотні умови трудового договору,
  • умови надання відпусток працівникам,
  • порядок залучення працівників до надурочних робіт,
  • компенсацію при звільненні працівника з ініціативи роботодавця, з підстав, не передбачених КЗпП.

Спрощений порядок регулювання трудових відносин у сфері малого й середнього підприємництва діятиме лише на період дії воєнного стану.

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo